Mariologia KATOLICKA. Zaproszenie do Braci Rzymskokatolików

Chociaż przejawy i praktyka katolickiej pobożności maryjnej mogą mieć różne kolory i temperamenty (było się o tym przekonać w Ameryce Południowej)to jednak jej fundament teologiczno – biblijny jest stały i niezmienny.
Katolicka pobożność maryjna nie dzieli się na rzymskokatolicką i dajmy na to Katolickiego Kościoła Narodowego. Mówimy o powszechnej – katolickiej teologicznej myśli mariologicznej, która wskazuje rolę i miejsce Maryi w dziele odkupienia. Ona jest jedna wspólna bez jakichkolwiek różnic teologicznych.
Nie ma więc ŻADNEJ różnicy teologicznej w pojmowaniu roli Maryi, nie ma też żadnych różnic w liturgii i praktyce pobożności maryjnej.
Cudowny wizerunek Matki Bożej Dobrego Początku przed którym przecież modlił się młody kapłan Karol Wojtyła, który pobłogosławił papież Benedykt XVI, który w peregrynacji przeszedł 70 tysięcy kilometrów po ziemi włoskiej, austriackiej i polskiej. Wizerunek przed którym modlono się i na wysokości Giewontu i w czeluściach kopalni Wieliczka, wizerunek, który obecnie jest pod pieczą duszpasterską Kustosza Sanktuarium Katolickiego Kościoła Narodowego, wizerunek ten jest źródłem łaski dla wszystkich katolików.
Pod jego artystyczno – estetycznym płaszczem kryje się duchowa rzeczywistość udzielania łaski Bożej przez Maryję dla wszystkich, którzy wiarą to przyjmują. Wszak hojność Boga w udzielaniu darów jest nieograniczona, wszak żaden człowiek, nie może wskazać Mu granic oddziaływania.
Wybiegając więc z odpowiedzią na zadawane pytania… dlaczego więc Cudowny Wizerunek Matki Bożej Dobrego Początku, który był i jest nadal czczony w Kościele Rzymskokatolickim nie odwiedza rzymskokatolickich kościołów? Nie jest pomostem ekumenicznego spotkania pomiędzy ‼katolikami‼ związanymi ze wspólnotami Katolickiego Kościoła Narodowego, a ‼katolikami‼ wspólnot rzymskokatolickich? Czy Cudowny Wizerunek Matki Bożej Dobrego Początku, ten właśnie, jest jakby suspendowany u braci rzymskokatolików? Wiem, brzmi śmiesznie😁
Problem jednak leży w systemowej niechęci szukania dróg i pomostów. W systemowej negacji tego, że katolicyzm może się realizować inaczej i poza rzymskokatolickim systemem kościelnym.
W tym wypadku Cudowny Wizerunek Matki Bożej Dobrego Początku i modlący się przed nim ks. Karol Wojtyła i błogosławiący ów wizerunek papież Benedykt XVI nie mają żadnego znaczenia bo są poza rzymskokatolickim systemem duszpasterskim. Niestety do budowania pomostów są potrzebne dwie strony.
Prosimy Maryję w tym wizerunku aby nam katolikom (wszystkim) dawała odwagę wychodzenia poza komfort kościołów na manowce wiary, gdzie rzesze ludzi czekają na świadectwo wiary żywej i łączącej.
Maryja w tym wizerunku zawita do Rybnika i do Jankowic. Zaprasza Ona wszystkich katolików… My Was zapraszamy – Biskup Ordynariusz KKN, Proboszcz parafii, Kustosz Sanktuarium.

Zapraszamy Braci Kapłanów i Biskupów z rzymskokatolickich wspólnot.

Wszak lepiej jest wspólnie się modlić, niż wspólnie narzekać. Świadectwo zaś wspólnej modlitwy ma większą moc wszelkie słowa.
Matka Boża Dobrego Początku może każdego z nas pobudzać i motywować do nowych, dobrych początków ewangelicznego życia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*