Msza Święta niedzielna

🙏Duszpasterskie starania i wiara umacniają każdego szczerze wierzącego księdza. Umacnia trwanie w Jezusie i sprawowanie Liturgii nawet kiedy ławki kaplicy/ kościoła nie bywają tłumnie zajęte. To doświadczenie Kościoła w krajach poza Polską. W naszym kraju to doświadczenie małych wspólnot jak nasza.

 

👌Mamy tę świadomość, że obecnie wielu ludzi jest złączonych z naszym duszpasterstwem online. I dobrze! Cieszę się, że jesteście z nami i podzielacie naszą wizję bycia katolikiem i sposób prowadzenia parafii.

 

Mam też tę świadomość, że Ci, którzy mogli by być sprzymierzeńcami w głoszeniu Ewangelii robili i robią nam dużo krzywdy, powielając na temat naszej wspólnoty kłamliwe i nie prawdziwe informacje, które mają na celu paniczne zablokowanie kogokolwiek, który chciałby zajrzeć do naszej kaplicy.

 

Posługiwanie się kategorią „prawdziwości” i „wyłączności” jak wiele razy już pisaliśmy jest kłamliwe. Bo my trwamy sercem wiary jako katolicy, a zgodnie z dokumentem Domunius Iesus świętego papieża Jana Pawła II, jesteśmy kościołem partykularnym, w którym jest ważnie sprawowana Eucharystia.

 

‼Dlatego jeśli czujesz, że nasza wspólnota jakoś wypełnia Twoje poczucie obowiązku religijnego to przyjdź w niedzielę do naszej kaplicy aby wspólnie przezywać Mszę Świętą‼

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*