Jesteśmy sobą. Zapraszamy do nas.

Nie jesteśmy kimś innym.
Jesteśmy sobą, czy się to komuś podoba czy nie!

Zaklinania i pseudo poważne oświadczenia o tym, że coś jest nieważne, a „nasze” jest ważniejsze jasno pokazują,, że trzeba iść swoją drogą, bez oglądania się na tych, dla których liczy się frekwencja, czyli zasobność tacy vel koszyczka.

Każdy jest wolny i ma święte prawo być we wspólnocie, w której chce, wspierać kościół, który chce. Co do tego nie na ŻADNEJ wątpliwości.

Chrześcijański niepokój budzi jednak „sprzedawanie” łaski Bożej. Kupczenie sakramentami i nakręcanie frekwencji niedzielnej w celu napełnienia koszyka vel tacy.

Niepokój budzi płynność zasad i wyróżnianie ludzi lepszych i gorszych, czyli godnych „łaski” biskupów i tych, którzy muszą słuchać i być posłuszni i milczący!

Nasza wspólnota nie jest idealna. Wręcz na odwrót. Tworzą ją grzeszni i słabi ludzie obciążeni różnymi przywarami.

Nasza parafia nie jest hybrydą jakiegokolwiek innego Kościoła. Inna wspólnota religijna jak np Kościół Rzymskokatolicki nie na żadnej zwierzchności nad nami.

W naszej kaplicy:
– umożliwiamy korzystanie z życia sakramentalnego bez wchodzenia z „buciorami umoralniania księżowego” w Wasze sumienia.

– głosimy Jezusa. To jest naszym JEDYNYM celem.

– nie obracamy pieniędzmi. Nie kasujemy, nie pobieramy.

Masz taki obraz wspólnoty, w życiu której chciałbyś uczestniczyć? Irytuje Cię praktyka innej wspólnoty religijnej? Zaniechałaś i zaniechałeś praktyki z powodu niezgody z praktyką Kościoła i kompromitacją moralną?

Zapraszam… Przyjdź… Zobacz… Przekonaj się…

Niedzielna Msza Święta o godzinie 11:00

PARAFIA KATOLICKIEGO KOŚCIOŁA NARODOWEGO W RYBNIKU.

#kkn #wiara #rybnik #duszpasterstwo #KatolickiKościółNarodowy

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*