Homilia Św. Piotra i Pawła

A więc idziemy do początków. Z jednej strony strasznych w prześladowania chrześcijan z drugiej strony pięknych w czysty zapał głoszenia Ewangelii Jezusa Chrystusa. Zapał, którego nam 2000 lat później brakuje. Poukładane mamy schematy wiary, dyskutujemy na tematy drugorzędne, a tak bardzo brakuje nam zapału wiary.
Ktoś powie: jestem słaby, grzeszny… A ja mówię SUPER! To nie jest wymówka przed odważnym głoszeniem Jezusa.
No bo: sw. Paweł – jakby nie było zbrodniarz, funkcjonariusz systemu represji wobec wierzących, mający swój “oścień” może grzechu, może grzesznego przyzwyczajenia staje się APOSTOŁEM JEZUSA z racji bezpośredniego wybrania.
Sw. Piotr słaby i grzeszny. W cieniu jego kroczenia za Jezusem jest zdrada, zdrada w najbardziej kulminacyjnym momencie. Jakby nie było Judasz sprzedał Jezusa, ale Piotr wykrzyczał ” nie znam TEGO czlowieka!!!”.
Więc masz jeszcze jakieś pytania? Uroczystość Świętych Piotra i Pawła, Uroczystość Świętych Zdrajcy i Zbrodniarza!
Zapewne każdy nasz czyn będzie rozliczony. Ich złe czyny także. Ale Jezus zbudował potęgę misyjną Piotra i Pawła nie na ich zdradzie i zbrodni ale na ich zapale i miłości.
Nam w 2000 roku jest na nowo potrzebny zapał głoszenia Ewangelii. Naszym duchownym, naszym świeckim. Należy go budować nawet na kamieniu grzechu i zła jakie się ostatnio rozlało. Warunkiem jest jednak odwrócenie się od zła, przyznanie do winy i skrucha. Wtedy można wejść z nowym zapałem, mając pewność, że nawet tak słabe naczynie naszego życia może być nową tubą Świętej Ewangelii Miłości Boga do człowieka.
Więc idziesz z nami? Gdzie? Do kościoła? Nie! Do głoszenia Jezusa Chrystusa, bo Kościół to nie miejsce ale to przestrzeń misyjną niesienia Bożego Słowa. Filarem tej przestrzeni są Święci Piotr i Paweł. Święci tak samo słabi i grzeszni jak ja i Ty.
Chodź z nami! Podejmij misyjne wezwanie dwutysięcznego dwudziestego roku. Amen
Grzesznik i Boży szaleniec – ks. Wojtek

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*