Ukraina z okna karetki

🚑Ukraina z okna karetki oczami medyka grupy Med Evacuation.

 

Ogrom ludzkich dramatów, gdzie rany i obrażenia są nieraz mniej bolesnymi doświadczeniami.

 

Rozłąka z rodziną, ale nie taka zwykła, dramatyczna. Konieczność pozostawienia w domu, starszej matki, która nie może uciekać ze względu na stan zdrowia, tylko matka z chorym dzieckiem, rannym dzieckiem – mąż na froncie już cztery dni bez kontaktu.

 

Dramat straty młodszego dziecka – matka pokazuje w karetce zdjęcie czteroletniej córki, która zginęła, ale nie mówi głośno, żeby ranny starszy syn jeszcze tego nie usłyszał….

 

Dorastając dziewczyna z Mariupola, tak miała jechać na tourne do Europy, do Paryża. Tancerka. Pokazuje nam swoje zdjęcie w pięknej galowej sukni do tańca. teraz przykryta kocem, na noszach, umęczona bólem, bez nogi… Wyszły po dwóch tygodniach z siostrą i matka ze schronu aby zaczerpnąć świeżego powietrza…. I to był ten moment. Bomba zabija siostrę i matkę, a ona bez nogi pozostaje sama.

 

Boisko… Chłopcy grający w piłkę. Normalność… Nagle spada bomba i masakruje ich kończyny….

 

Siedmioletni chłopiec z prowincji na wschodzie… Bardzo bólowy… Zmasakrowane kończyny w kontakcie z miną… To nie jest normalne…

 

Starach Matek… Wiedzą, ze wiozą ich i dzieci dobrzy ludzie. Większość z nich ze wschodniej prowincji nie była nigdy w Kijowie, a teraz wiedzą tylko tyle że do „Polszy”, a tam do niemieckiego samolotu i dalej…. Ale boje się samolotu, nigdy nie leciałam… Pytają, ale gdzie lecimy?… My na tym etapie nie wiemy, bo lokalizacje na Ukrainie ze względów bezpieczeństwa są zakazane. informacje także. To potęguje strach tych ludzi i naszą bezsilność.

 

‼️Pytasz czy to wszystko? Nie to tylko kawałek dramatu… Dla nas medyków grupy Med Evacuation nic nie będzie już takie samo. Te doświadczenia zrobiły wielką bruzdę w umyśle. Kompania medycznych „skazańców” – z wyboru, bez możliwości odwrotu… Trzeba tylko już iść dalej z wielkim żalem, złością i awersją do wszystkiego co „ruskie”!

 

To wymowne zdjęcie… obok medycznego samolotu niemieckiego Luftwaffe czekają już nosze… Na pacjentów… Zaczyna się ponowna segregacja medyczna i wyciąganie z naszych karetek…

Chichot historii. Polscy ratownicy ewakuują ukraińskie dzieci przy pomocy niemieckiej Luftwaffe przed rosyjskim okupantem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*