Kontyngent misji wsparcia medycznego

Akcja wsparcia medycznego przy granicy ukraińskiej SOKOŁY

 

Konsolidacja sił Ratowników Medycznych Stacji Pogotowia Ratunkowego w Jastrzębiu – Zdroju, Wspólnoty Katolickiego Kościoła Narodowego parafii Św. Michała Archanioła w Rybniku, Stowarzyszenia AZYLAND z Rybnika ma zaowocować wysłaniem pomocy medycznej na granicę z Ukrainą, gdzie zmagają się ludzie z dramatem wojny w swojej Ojczyźnie.

 

Nasza grupa za cel pomoc medyczną w zakresie wsparcia dla osób przekraczających granicę zmagających się z bólem, zmęczeniem, wyziębieniem bądź innymi stanami wymagających medycznych czynności ratunkowych.

 

Ponadto w miarę zebranego sprzętu chcemy wspomóc ukraiński system opieki zdrowotnej.

 

Karetka będzie stacjonować kilka dni przy granicy z Ukrainą w miejscu wskazanym przez Służbę Straży Granicznej, bądź według lokalnej potrzeby, tam gdzie najbardziej będzie konieczna pomoc medyczna. Wraz z pomocą medyczną będziemy udzielać wsparcia psychologicznego a nawet i duchowego.

 

Chcemy być gotowi także na sytuacje ekstremalne wymagające szybkich decyzji w związku z rozwijająca się eskalacją konfliktu zbrojnego, a co za tym idzie dużej ilości rannych.

 

🚐Zwracamy się z prośbą o wypożyczenie 8 osobowego busa bądź większego (w naszej grupie jest ratownik medyczny posiadający uprawnienia na kategorię „D”), oraz czegoś do transportu darów (paka) – też mamy ludzi z kat „C”. Na granicę pojedzie bus i karetka oraz samochód z darami pomocy humanitarnej 🚐

 

Skład:

Adam, ratownik medyczny

Adam, ratownik

Łukasz, ratownik medyczny

Łukasz, ratownik medyczny

Mateusz, ratownik medyczny

Sławek, koordynator pomocy humanitarnej

ks. Wojtek, duszpasterz, ratownik medyczny

 

Dzięki pomocy współbrata z Ks Tadeusz Budacz z Kościoła Polskokatolickiego nawiązaliśmy kontakt z ojcem o. Igorem Kozakiewiczem z Kościoła Grekokatolickiego, który także błaga nas o pomoc medyczną przy granicy. Obiecaliśmy mu pomóc.

 

Planujemy wyruszyć na początku przyszłego tygodnia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*