Trzeci rok obecności

Trzeci rok obecności parafii Katolickiego Kościoła Narodowego w Rybniku.

 

Nie jest łatwo, zważywszy na nieustanną presję i szkalowanie nas przez Arcybiskupa Wiktora Skworca, który posługując się mechanizmami, które sam wykreował rzuca w naszą stronę kamieniami kłamstwa. Nie będę wspominał, Jego przewin i niewyjaśnionych postępków (vide treści ks. Tadeusza Issakowicza – Zaleskiego), które niosą w sobie o wiele poważniejszy ciężar oraz moralny smród, niż odejście księdza ze wspólnoty rzymskokatolickiej. Niemniej ma władzę, ma wpływy, ma kontakty. Zdaję sobie z tego sprawę.

 

Wierność jednak Jezusowi i kapłaństwu ma w sobie ten aspekt „krzyża”. Może i „wygodniej” byłoby odejść w cień życia cywilnego, pozostawić duszpasterstwo i przestać się „narażać”. Zapewne i sam abp Skworc i jemu podobni, mieliby z tego nie lada satysfakcję. Jednak ja wiem KTO mnie powołał i KOMU służę. I tak pozostanie.

 

Więc jesteśmy w Rybniku jako niezależna od archidiecezji katowickiej i Kościoła Rzymskokatolickiego mała wspólnota wiary Katolickiego Kościoła Narodowego. Dla wielu nie do przeskoczenia jest fakt, że my mocno trzymamy się wskazań duszpasterskich papieża Franciszka. Niemniej chyba lepiej nie mając prawnej łączności mieć głos papieża w sercu, niż mając ową łączność mieć papieża w *****, co niestety jest bolączką polskiego duchowieństwa, szczególnie biskupów, gdyż jego papieskie wskazania nijak nie pasują do ich wystawnego i książęcego życia. Niestety ale oni nie chcą „pachnieć owcami”. Cały czas jednak pozostajemy w dyspozycji jedności i pokoju mimo brudu Zła, które chce zniszczyć przekaz wiary.

 

Katolicki Kościół Narodowy zawsze podkreślał, że jego celem nie jest wyciąganie wiernych z ławek rzymskokatolickich. Do naszej wspólnoty trafiają ludzie świadomi swojego wyboru i naszego miejsca na mapie katolicyzmu.

 

Katolicki Kościół Narodowy nie chce iść z żadną wspólnotą chrześcijańską drogą konfliktu. Mamy świadomość różnic i rozbieżności celów duszpasterskich niemniej ten nadrzędy jest nam wszystkim wspólny: GŁOSIĆ SŁOWO BOŻE!

 

Katolicki Kościół Narodowy, w jego ramach nasza rybnicka parafia świętego Michała Archanioła zaprasza i gromadzi ludzi otwartych na:

 

‼inność duszpasterską

 

‼jedność katolicką

 

💪Czym jest owa inność duszpasterska? Jest sposobem prowadzenia parafii i życia duchowych. W naszej parafii nie ma mowy o finansowych celach. Parafia Świętego Michała Archanioła w Rybniku oddala całkowicie wszelkie formy kupczenia sakramentami, ustalonych „cołask” i parafialnych płatności.

 

Duchowny będący proboszczem nie jest utrzymywany przez parafię i Kościół. Żyjąc w małżeństwie i rodzinie pracuje zawodowo, co jest podstawą jego utrzymania jak każdego innego wiernego.

 

Naszym duchownym nie trzeba wydawać dekretów, żeby mówiły im jak żyć zgodnie z Dziesięcioma Przykazaniami i jak postępować z dziećmi i nieletnimi. Każdy z nas jest dorosłym i w pełni dojrzałym mężczyzną gardzącym jakimikolwiek przejawami krzywdy wobec dzieci i ukrywania tych krzyw. Wielu z nas ma własne dzieci i wnuki.

 

💪Czym jest jedność katolicka?

Niczym inny jak pełną KATOLICKĄ wyznawaną wiarą, zgodnością dogmatyczną i jednością serca z papieżem Franciszkiem, jednym rytem liturgii Mszy Świętej, Sakramentów. Łącznością z misją Jezusa Chrystusa i Kościołem na przełomie wieków.

 

Na koniec… Nie jesteśmy wspólnotą idealną. Zresztą nie na tym wierność Jezusowi polega aby tworzyć wspólnoty idealne, ale aby IDEALNIE w nich królował Jezus Chrystus. Mamy świadomość naszych słabości, defektów, ograniczeń. Niemniej co nas motywuje nieustanie to misyjny wskazanie IDŹCIE NA CAŁY ŚWIAT I GŁOŚCIE EWANGELIĘ KAŻDEMU STWORZENIU!

 

Jeśli tylko czujesz, że to może być Twoja wspólnota, że jest Ci bliska to zapraszam… Nie obawiaj się niczego!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*