Zjednoczeni ❤️ sercem

Jako Katolicki Kościół Narodowy jesteśmy w jedności ❤️ serca z papieżem Franciszkiem.

 

Nikt nie może zakwestionować naszej jedności wiary katolickiej.

 

Różni nas tylko dyscyplina kościelna. Zresztą to żadne Novum na gruncie Kościoła Katolickiego, gdyż i sami gregokatolicy, będący w pełnej jedności z Rzymem mają identyczną dyscyplinę kościelną jak nasza Wspólnota Katolickiego Kościoła Narodowego w Polsce.

 

Nie mamy jednak żadnej jedności prawnej z Rzymem.

 

Stolica Apostolska, ani żaden poszczególny Biskup rzymskokatolicki nie ma możliwości ingerowania w wewnętrzne sprawy naszej wspólnoty.

 

Każdy kapłan KKN podlega JEDYNIE swojemu Ordynariuszowi – Pierwszemu Biskupowi Kościoła Adamowi Rośkowi. Tylko On ma pełną władzę udzielania jurysdykcji kapłanom, przyjmowania nowych, zawieszania i prowadzenia procesów karnych.

 

Jesteśmy katolikami „na peryferiach” w pełni zjednoczeni sukcesją apostolską, ważnymi święceniami kapłańskimi i ważnie sprawowaną Eucharystią. Nie jesteśmy starokatolikami (jak inne polskie kościoły narodowe) – jesteśmy w pełni KATOLIKAMI.

 

Co do jedności serca i prawa…

Jedność ❤️ serca zbliża nas do papieża Franciszka.

Jedność prawa nieraz oddala.

 

Popatrzymy na biskupa Głódzia. Niby jest formalnie w jedności prawa. Ale w żaden sposób nie jest sercem z papieżem Franciszkiem. Jak i inni biskupi, którzy za nic mają Jego starania o oczyszczenie Kościoła z klerykalizmu materializmu, pedofilii i innych chorób jakie trapią.

 

Dlatego my, zjednoczeni ❤️ sercem z Franciszkiem, ze spokojem głosimy Słowo Boże i sprawujemy Sakramenty Święte w tradycji Kościoła Katolickiego zachowując pierwotną dyscyplinę (do X wieku) życia kapłańskiego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*