Rok łaski w KKN i perygrynacja

Wczoraj podczas uroczystości w naszym Sanktuarium Św. Charbela i Matki Bożej Dobrego Początku Biskup Ordynariusz Adam Rosiek, ogłosił rozpoczęcie ROKU ŁASKI.

 

Podczas tego czasu cudowny obraz Matki Bożej Dobrego Początku będzie wędrował po Polsce. Modlić się przy nim będą nasi parafianie, ale także wszyscy bez wyjątku kto tylko będzie chciał, przecież Maryja Matka Boża jest Matką wszystkich nas bez względu na kościelną przynależność.

 

Przed tym obrazem w Niegowici modlił się młody kapłan rozpoczynający swoje kapłaństwo, jakże owocne dla całego świata, ks. Karol Wojtyła, sw. Papież Jan Paweł II.

 

Ten obraz w 2008 roku pobłogosławił papież Benedykt XVI kiedy wyruszał w perygrynacji po ziemi włoskiej. Ma za sobą ponad 70.000 km perygrynacji i wiele wyproszonych łask i cudów.

 

Ogromnie się cieszymy, że to właśnie nasza rybnicka parafia będzie pierwszym miejscem jej perygrynacji począwszy od miesiąca października. Będzie w naszej kaplicy i naszych rodzinach, ale także w miejscach, do których zostanie zaproszona. Będzie w Jankowicach Rybnickich. Jeśli tylko będzie taka prośba trafi do Jastrzębia – Zdroju, Wodzisławia Śląskiego, Katowic i przygranicznych miejscowościach ziemi czeskiej. W tych miejscach będą zorganizowane miejsca na Mszę Świętą i modlitwę.

 

Zwracam się zatem już z prośbą o pomoc w przygotowaniu, o pomoc w znalezieniu miejsca na Mszę i modlitwę.

 

Wszystkich, z okolicznych śląskich miast i miejscowości, którzy chcieliby przyjąć cudowny wizerunek Matki Bożej Dobrego Początku zapraszam do kontaktu.

 

Wizerunku Matki Bożej Dobrego Początku wyszedł z Kościoła Rzymskokatolickiego i trafił do Katolickiego Kościoła Narodowego, ale nie ma to żadnego znaczenia. Bo przynależność kościelna nie ma znaczenia dla udzielania łask prze Maryję. Na ziemi włoskiej był przyjmowany u prawosławnych a nawet we wspólnotach ewangelickich.

 

Zapraszam do współorganizacji śląskiego etapu perygrynacji wizerunku Matki Bożej Dobrego Początku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*