Matka Boża Dobrego Początku, nasza wspólna Matka

🙏PEREGRYNACJA CUDOWNEGO OBRAZU MATKI BOŻEJ DOBREGO POCZĄTKU WE WSPÓLNOTACH I INSTYTUCJACH🙏

 

W październiku rozpocznie się peregrynacja wizerunku Matki Bożej Dobrego Początku w naszej parafii i na całym Śląsku. Wizerunku, przed którym modlił się młody wówczas kapłan Karol Wojtyła, będąc wikarym w Niegowici.‼️ Obraz ten pobłogosławił w 2008 roku papież Benedykt XVI. W Włoszech w peregrynacji przebył ponad 70.000 km.

 

Święty Jan Paweł II dla milionów ludzi jest tym, który jednał i szukał dróg jedności. Ten ekumeniczny charakter Jego posługi rodzi się z modlitwy, także tej przed TYM wizerunkiem Matki Bożej Dobrego Początku, kiedy rozpoczynał swoje kapłaństwo w Niegowici.

 

‼Dlatego w duchu ekumenicznym kieruję zaproszenie z mandatu udzielonego mi od Biskupa Ordynariusza Katolickiego Kościoła Narodowego J.E Adama Rośka do wszystkich wspólnot katolickich i niekatolickich, które przed tym cudownym, a bynajmniej szczególnym wizerunkiem zechciałby się modlić.

 

Obraz ten wędrował z Kościoła Rzymskokatolickiego do Katolickiego Kościoła Narodowego. Jest to ten sam, który wędrował po rzymskokatolickich wspólnotach w Polsce i za granicą. Teraz może nas łączyć w modlitwie. Wszak jeśli Maryja to nasza Matka – to braćmi i siostrami jesteśmy… Nawet jak skłóconymi, ale mamy tę samą Matkę‼

 

Zapraszam do kontaktu wspólnoty kościelne i instytucje, które chciałby przyjąć ten wizerunek i przed nim się modlić.

 

‼️Chęć tę proszę deklarować drogą mailowa parafia.rybnik@gmail.com, bądź telefonicznie lub osobiście w kancelarii parafialnej do 20.09.2021. Wtedy też zostanie podany dokładny plan peregrynacji na Śląsku.‼️

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*