Kwarantanna Narodowa i duszpasterstwo

Nowe obostrzenia, nowe zakazy – KWARANTANNA NARODOWA
Łączymy się z wszystkimi przedsiębiorcami, dla których ten czas jest czasem trudnym i wymagającym nieraz bardzo tragicznych decyzji.
W pełni zrozumiała jest troska Rządu RP o skuteczną walke z koronawirusem i wprowadzanie tak drastycznych rygorów, podobnie jak w innych krajach Europy.
Jednak jako medyk i jako Ksiądz – proboszcz parafii, nie znajduję zrozumienia dla decyzji Rządu RP pozostawienia otwartych kościołów, w świetle wprowadzenia NARODOWEJ KWARANTANNY.
Sądzę, że rozsądek biskupów i duszpsterzy róznych wyznań i kościołów powinna isć w kierunku samodyscypliny i odpowiedzialności. Tym samym kościoły powiny zaostac zamknięte.
Transmisja wirusa nie rozróżnia miejsca rozprzestrzeniania się. Czy jest to hotel, stok, galeria czy niestety ale i KOŚCIÓŁ.
Nasza Parafia św. Michała Archanioła Katolickiego Kościoła Narodowego w Rybniku, w duchu odpowiedzialności w czasie Narodowej Kwarantanny pozostaje ZAKMNIĘTA dla wiernych. Nabożeństwa do 17 stycznia będą odbywały sie online.
Tym samym jednoczymy się z wszystkimi Przedsiębiorcami, którym Narodowa Kwarantanna łączy się nieraz z widmem bankructwa.
«Nie mam srebra ani złota – powiedział Piotr – ale co mam, to ci daję: W imię Jezusa Chrystusa Nazarejczyka… Dz 3, 6 modlitwę i słowa wsparcia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*