Broń nas w walce o ludzkie życie i zdrowie

W najbliższą niedzielę w kaplicy parafialnej Katolickiego Kościoła Narodowego w Rybniku podczas Mszy Świętej odpustowej o godzinie 11:00 orędownictwu Św. Michała Archanioła zostanie oddane Ratownictwo Medyczne, szczególnie naszego rejonu. Antycypując już w obchodach dnia Ratownictwa Medycznego 13.10 będziemy prosić dla każdej i każdego z nas o siły w naszej pracy.

Całe Ratownictwo Medyczne polecimy w niniejszym akcie oddania pod opiekę św. Michała Archanioła, Ratownika i Orędownika.
———————————————————————-

„Święty Michale Archaniele, Obrońco i Ratowniku ludzkich dusz!
Zwracamy się do Twej wszechmocnej siły, której źródłem jest Twoje zjednoczenie z Bogiem. Święty Michale Archaniele broń nas w walce przeciwko niegodziwości i zasadzkom złego Ducha. Tak modlimy się słowami malego egzorcyzmu i prosimy byś nas bronił o wszelkich zasadzek złego, byśmy byli ludźmi dobrej woli, bez względu na wiarę i światopogląd. Byśmy kierowali się honorem i za Tobą stawali w obronie każdego człowieka, szczególnie tych najbardziej potrzebujących i dzieci. Koleżanki i Koledzy ratownicy medyczni, pielęgniarki i pielęgniarze systemu, lekarki i lekarze systemu prosimy „broń nas w walce” o zdrowie i życie ludzkie.
Oddajemy Twojemu Orędownictwu pracowników systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego w zespołach wyjazdowych, dyspozytorów, pracowników szpitalnych oddziałów ratunkowych oraz izb przyjęć. Oddajemy wszystkich, którzy pełnią kierownicze funkcje i koordynują pracę państwowego ratownictwa medycznego. „Broń nas w walce” o zdrowie i życie ludzkie. Polecamy Tobie nasz rejon operacyjny. Ratowniku ludzkich dusz, św. Michale Archaniele dodajemy Tobie pracowników prywatnego sektora ratownictwa medycznego, transport sanitarny, zabezpieczenia imprez masowych, szkolenia pierwszej pomocy. W tym miejscu polecamy Sanitariuszki i Sanitariuszy, ratowników i ratowniczki kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Święty Michale Archaniele, Ratowniku „broń nas w walce” o ludzkie życie i zdrowie, którą podejmujmy każdego dnia w karetkach i szpitalach. Dodawaj nam i naszym rodzinom siły abyśmy spędzając miesięcznie setki godzin na dyżurach nie stracili motywacji i zapału. Abyśmy kierowali się etyką i bezwzględnym poszanowaniem godności osobistej każdego człowieka. Abyśmy walcząc o ludzkie życie potrafili tak samo godnie stanąć w obliczu misterium śmierci.

Święty Michale Archaniele „broń nas w walce” o ludzkie życie i zdrowie, prosimy Cię my, medycy Ratownictwa Medycznego. Amen”

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*