Sakrament Chrztu Świętego

Sakrament Chrztu Świętego.
Parafia Świętego Michała Archanioła Katolickiego Kościoła Narodowego w Rybniku łączy się z wydanym dokumentem Kongregacji Nauki Wiary, iż Sakrament Chrztu nie może być udzielany w formule „My Ciebie chrzcimy…”. Jest to naruszenie tradycji i sakramentalnego charakteru, który wypływa z działania kapłana jedynie jako „in Persona Christi”.

W naszej parafii Chrzest Święty udzielny jest według ksiąg liturgicznych Kościoła Katolickiego i zachowana jest formuła „Ja Ciebie chrzczę w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”.

Jedyną różnicą jest ograniczona biurokracja związana z brakiem konieczności pozyskiwania zaświadczeń chrzestnych i kartek ze spowiedzi. W ogóle sam zwyczaj karetek do spowiedzi jest niezgodny z Kodeksem Prawa Kanonicznego, mianowicie sam fakt „bycia w Spowiedzi” nie powinien być w jakikolwiek sposób dokumentowany. To tzw forum wewnętrzne czyli sprawą głęboko między penitentem a samym Bogiem.

Chrzestni Rodzice muszą być osobami ochrzczonymi, dlatego w naszej wspólnocie wyznają wiarę i podpisują się pod mszalnym wyznaniem wiary.

#rybnik #kkn #chrzest #parafia #duszpasterstwo

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*