Bogactwo doświadczenia…

Nasza parafia erygowana we wrześniu 2019 ma już swoje plany ewangelizacyjne, ma cel jakim jest głoszenie życia w Jezusie Chrystusie.

Chociaż kalendarzowo historia jej krótka to jednak poprzez doświadczenie jej liderów jest zakorzenienia głęboko misyjnie w pomocy humanitarnej i medycznej. Tak. To nadal nasze dzieło… Pozostające w sercach ludzi…

Tak było… Dużo dobra się działo za sprawą wielu otwartych serc. Wdzięczność zawsze pozostanie.

To część historii mentalnej naszej parafii: na tym podłożu nasza parafia będzie też budować swoją tożsamość.

Ameryka Południowa, Paragwaj, kultura ludów indiańskich, krzywda wyrządzona w imię „ewangelizacji” i konkwista… Redukcje paragwajskie, jeziuckie, slumsy… To stało się częścią nas. W parafii Świętego Michała Archanioła KKN w Rybniku to część naszego doświadczenia. Dlatego też zajmie to ważne miejsce w naszym duszpasterstwie.

http://misjaparagwaj.blogspot.com/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*