Pogotowie duchowe

Boże mój nasze kościoły i nasze kaplice miały być miejscem gdzie „świeci się Imię Twoje”, gdzie wszyscy równo traktowani czują się jak w domu, gdzie nikt ani przez chwilę nie będzie się czuł skrępowany. Tymczasem w wielu miejscach zostały zamienione na areny polityczne, na wojnę w opcjami, ideologiami i ludźmi, którzy myślą inaczej. Liderzy i odpowiedzialni – księża i biskupi – swoim postępowaniem wyrzucili z kościołów i kaplic tysiące ludzi, dobrych, szlachetnych, którzy nie chcą powrócić bo czują niechęć do instytucji, która robiła z nich „tępych baranów” wciskając głupotę, politykę, zasłaniając własne zło i mydląc oczy „pseudo pobożnymi” tekstami.

Jest jednak wiele miejsc, wiele kościołów i kaplic, które zachowały swoje sacrum.

Nasza rybnicka kaplica jest miejscem gdzie każdy zraniony przez księdza, biskup w słowach i czynach znajdzie ukojenie i spokój modlitwy. Każdy bez względu. Bez kategoryzowania i szufladkowania.

Nam księżom Katolickiego Kościoła Narodowego także smutno, że nasza Kościół Matka i jej przedstawiciele tak traktują wiernych. Dlatego jesteśmy do Waszej dyspozycji. Rybnicka kaplica i parafia Świętego Michała Archanioła staje się miejscem pogotowia duchowego i niejako rehabilitacją powrotu do życia sakramentalnego. Zapraszam…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*