Nasza parafia i jej dzieła podlegają jurysdykcji Biskupa Ordynariusz KKN

Katolicki Kościół Narodowy nie jest w żaden sposób podległy jurysdykcji archidiecezji katowickiej Kościoła Rzymskokatolickiego. Jest natomiast Kościołem Partykularnym i częścią Kościoła Katolickiego, co potwierdza dokument św. Jana Pawła II, deklaracja wiary „Dominus Jesus”. W punkcie 17 czytamy:

Istnieje zatem jeden Kościół Chrystusowy, który trwa w Kościele katolickim rządzonym przez Następcę Piotra i przez biskupów w łączności z nim . Kościoły, które nie będąc w pełnej wspólnocie z Kościołem katolickim, pozostają jednak z nim zjednoczone bardzo ścisłymi więzami, jak sukcesja apostolska i ważna Eucharystia, są prawdziwymi Kościołami partykularnymi. Dlatego także w tych Kościołach jest obecny i działa Kościół Chrystusowy, chociaż brak im pełnej komunii z Kościołem katolickim, jako że nie uznają katolickiej nauki o prymacie, który Biskup Rzymu posiada obiektywnie z ustanowienia Bożego i sprawuje nad całym Kościołem 

Katolicki Kościół Narodowy posiada ważną sukcesje apostolską i sprawuje ważną Eucharystię, gdyż Jego kapłani są ważnie wyświęconymi księżmi mającymi jurysdykcję Biskupa Ordynariusza KKN.

 

Wszelkie  insynuacje i powielanie nieprawdy przez niektórych „funkcjonariuszy naziemnych” Koscioła Matki  jest postawą, która nie przystoi „dobremu pasterzowi” i „siewcy prawdy”. 

W dobie kiedy wielu chrześcijan (bez względu na wyznanie) oddaje życie za wiarę, Wy zamiast ewangelizować , walczycie z współwyznawcami Jezusa Chrystusa. W dobie kiedy pustoszeją kościoły, a plaga kapłańskich i biskupich niecnych postępków oddala młodych od Kościoła, Wy toczycie działa w kierunku małej wspólnoty wiary… W imię czego? W imię kogo? Czego się boicie? Nic Wam nie zabierzemy. My  głosimy Miłość Boga do człowieka – również do Was. Dlatego w imię tej miłości prosimy, pojednajcie się z Bogiem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*