Mamy lokal na kaplicę

Bogu niech będą dzięki.

Gorąco zapraszamy do naszego duszpasterstwa parafii św. Michała Archanioła w Rybniku Katolickiego Kościoła Narodowego.

Cieszymy się, że mamy miejsce gdzie na Święta Wielkancne zostanie poświęcona nasza parafialna kaplica. Do tego czasu będą trwały prace remontowe.

Nasz Katolicki Kościół Narodowy ma swoje źródło w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Jesteśmy w pełni pod względem doktryny spójni z Kościołem Rzymskokatolickim, bo jestesmy katolikami. Naszą specyfiką jest inna dyscyplina życia duchowych, brak obowiązku celibatu oraz to, że nasi kapłani pracuja zawodowo, a w kościele służą bez pensji kościelnej. Obecnie nie mamy pełnej wspólnoty z Rzymem, ale do niej dążymy, a nasz Biskup Ordynariusz Adam prowadzi dialog na najwyższych szczeblach na Watykanie. Spotkał się także jako biskup katolicki z papieżem Franciszkiem.

W kaplicy w Rybniku bedą:
– sprawowane Msze Święte w każdą niedzielę i Święta nakazane. Podczas Mszy Świętej spowiedź Generalna badź dla chętnych przed Mszą indywidualna

– wszystkie Sakramenty, chrzest, małżeństwo (możliwe także w plenerze, bądź miejscu upatrzonym przez narzeczonych), bierzmowanie, sakrament chorych (także na wezwanie do domów i szpitali), I Komunia Święta

– pogrzeby katolickie i nabożeństwa- spotkania i nabozeństwa dla młodzieży, adoracje Najświętszego Sakramentu

– prowadzone będzie przygotowanie do Małzeństwa

– jest możliwość zamawiania intencji Mszy Świętych

W KKNie uważamy, ze Komunia Święta nie jest nagrodą dlatego po Spowiedzi Seneralnej mogą do niej przystepować także osoby żyjąc bez ślubu kościenego.

Jesteśmy ekumeniczni i bezkonfliktowi. Przyjmujemy pod dach naszej kaplicy każdego kto chce przyjść.

W Mszy Świętej wspominamy papieża Franciszka, Biskupa ordynariusza KKN Adama i biskupa miejsca (archidiecezji katowickiej).

Utrzymujemy nasze kaplice z funduszy naszych rodzin, a także z ofiar składanych na cele gospodarcze kaplicy. Tym samym będziemy także prosić o wsparcie w remoncie naszej kaplicy.

Gorąco zapraszamy
ks. Wojciech, proboszcz
www.rybnik.kkn.poland.com.pl
mail: parafia.rybnik@kkn-poland.com.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*