Nasz Biskup Ordynariusz, Pierwszy Biskup Kościoła na audiencji u papieża Franciszka

Święty Franciszek niesie nam wiele łask.

Nasz Biskup Adam Rosiek spotkał się podczas audiencji z papieżem Franciszkiem a podczas wizyty w Rzymie rozmawiał z wieloma hierarchami i urzędnikiami w sprawach statutu Katolickiego Kościoła Narodowego w Polsce. Wyraził naszą wolę wspólnego działania z Kościołem Matką – Kościołem Rzymskokatolickim. W imieniu Kościoła na ręce Ojca Świetego złożył wyrazy szacunku.

Pierwszy Biskup Katolickiego Kościoła Narodowego w minioną środę, uczestniczył w audiencji generalnej Ojca Świętego, organizowanej na placu świętego Piotra. W trakcie audiencji spotkał się z Jego Świątobliwością Papieżem Franciszkiem. Biskup Adam Rosiek pozdrowił Ojca Świętego w imieniu własnym i całej Wspólnoty Kościoła w Polsce, prosząc Papieża o błogosławieństwo dla wysiłków i prac podejmowanych w celu szukania dróg jedności Kościoła realizowanej w różnorodności wyznaniowej. Ojciec Święty przyjął z dużą radością i sympatią tę prośbę, zapewniając o swym błogosławieństwie i modlitwie. Pozdrowił za pośrednictwem księdza Biskupa wszystkich Polaków, w tym również grupę pielgrzymów przybyłych w Pierwszym Biskupem na plac świętego Piotra.

To z pewnością ogromny dar Ducha Świętego , który przyjmujemy z nieopisaną radością ale i z wielką pokorą – powiedział po spotkaniu ksiądz Biskup Adam Rosiek. Całując pierścień Rybaka oddaję w tym geście pokory, najwyższy szacunek Piotrowi naszych czasów. Gest ten oznacza nasze pokorne zaufanie dla Papieża , jako Namiestnika Chrystusowego i Pasterza całego Kościoła. Jest również wyrazem podziękowania za podejmowane przez Niego działania prowadzenia Kościoła do jedności, przy zachowaniu potrzebnej Mu różnorodności. Wierzę, że Papież niosąc miłość i dostrzegając nas na peryferiach Kościoła Powszechnego spowoduje, że zaczniemy wzajemnie na siebie patrzeć nie tylko z dyplomatyczną sympatią, ale nade wszystko z prawdziwą braterską miłością. Wobec Boga bowiem jesteśmy jedną rodziną sióstr i braci w Chrystusie . To początek dobrej drogi , właściwego kierunku, wyznaczanego nam każdego dnia przez samego Chrystusa a realizowanego przez Ducha Świętego – zakończył ksiądz Biskup. Pielgrzymka w Rzymie i Watykanie zaowocowała również wieloma spotkaniami z najważniejszymi hierarchami w Kościele.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*