Informacje parafialne

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Pod przemożna opiekę Świętego Michała Archanioła została oddana wspólnota tworzącej się parafii katolickiej w Rybniku. Dekretem Pierwszego Biskupa Kościoła J.E ks.bpa Adama Rośka w dniu 8 września 2019 roku została erygowana w ramach Katolickiego Kościoła Narodowego w Polsce. Posiada osobowość prawną w Rzeczypospolitej Polskiej.

Dekretem Księdza Biskupa proboszczem został mianowany dotychczasowy proboszcz i budowniczy cieszyńskiej kaplicy ks. Wojciech GRZESIAK.

Kontakt: +48 609 617 240

mail: parafia.rybnik@gmail.com

fb: https://www.facebook.com/swmichlrybnik

Na czas budowania miejsca kultu, kaplicy duszpasterstwo odbywa się w kaplicy, także nowej parafii katolickiej pw. Św. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie na ul. Górny Rynek 1 (wejście od ul. Szerokiej). Msze Święte niedzielne sprawowane są o godzinie 11:00 oraz zgodnie z wcześniejszą informacją w  ogłoszeniach w inne dni. 

Katolicki Kościół Narodowy w Polsce  jest częścią Kościoła Powszechnego. Kościół Rzymski pozostaje dla nas na zawsze Matką i odniesieniem dla Kościoła Narodowego.  Swoją historią sięga XIX wieku i trudnych lat budowania polskiej tożsamości w kręgach emigrantów do Stanów Zjednoczonych.

Obecnie bez różnic doktrynalnych z Kościołem Rzymskokatolickim, proponuje nieco inną atmosferę przeżywania katolicyzmu w jego bogactwie.

Inny kolor katolicyzmu polega na:

  • innej dyscyplinie duchownych (mogą zawierać związki małżeńskie, pracują w swoich zawodach)
  • spowiedzi generalnej praktykowanej podczas Eucharystii
  • Komunii Świętej, którą traktuje się jako pokarm dla umocnienia, więc dostępny dla każdego kto wyznaje grzechy i za nie żałuje.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*